Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. W związku z tym, każda Młoda Para chce go przeżyć w jak najmilszych okolicznościach, zachowując przy tym maksymalną ilość wspomnień.
W tym celu, wynajmowani są kamerzyści, nagrywający okoliczności ślubu oraz wesela, jak również fotografowie robiący zdjęcia weselne i sesyjne. Jednak same zdjęcia i nagrania nie odzwierciedlą w pełni emocji, jakie towarzyszą w tym dniu wszystkim zgromadzonym gościom. Dlatego też, idealnym ku temu celowi rozwiązaniem okazuje się zakup innej pamiątki, jaką jest księga gości. Pamiątkowa księga gości składa się z wielu stron opatrzonych twardą okładką, dzięki której księga gości będzie towarzyszyć Młodej Parze przez długie lata. Zapisane w niej notatki i wpisy zgromadzonych gości pozwolą odtworzyć tę wspaniałą atmosferę w dowolnym czasie. Pamiątkowa księga gości może być również doskonałym prezentem podarowanym Młodej Prze w dniu ślubu. Pięknie ozdobiona i zapakowana będzie idealnym dodatkiem do kwiatów czy wina. Jednak, decydując się na obdarowanie Młodej Pary takim prezentem, należy podczas wręczania upominku poinformować ją o wskazanym podarunku. Pamiątkowa księga gości ma bowiem zostać wykorzystana w dniu ślubu. Tak więc zapomniana i złożona w stosie innych prezentów nie spełni swojej funkcji. Wówczas  może okazać się jedynie kolejną książka postawioną w zbiorze bibliotecznym domowników. Dlatego też, księga gości może zostać podarowana Państwu Młodym w dniu ich wieczorów: kawalerskich lub panieńskich. Wówczas z pewnością zagości na honorowym miejscu sali weselnej w dniu ślubu Państwa Młodych.
Podsumowując, księga pamiątkowa personalizowana jest nie tylko doskonałym zakupem pozwalającym zachować wspomnienia na długi czas, ale również świetnym prezentem podarowanym Młodej Parze.