Jestem fotografem z długoletnim doświadczeniem i imponującym dorobkiem zawodowym. Dlatego właśnie zdecydowałem, że chciałbym moje prace umieścić w kilku miejscach, gdzie nieodpłatnie będzie miała do nich dostęp lokalna społeczność.

Pozwoli to nie tylko odnieść się do fotografii w pracach naukowych, na przykład potrzebnych na kolejnych etapach studiów, ale również z pewnością dla wielu osób będzie ciekawostką oraz inspiracją.

Długo jednak zastanawiałem się, w jakiś sposób zebrać swoje prace. Idealnym rozwiązaniem okazała się w tym wypadku fotoksiążka. Przede wszystkim udało mi się znaleźć profesjonalną firmę, która świadczyła usługi wykonania fotoksiążek na najwyższym poziomie, dzięki czemu korzystając z jej usług miałem pewność, że moje prace będę odpowiednio się prezentowały.

Dodatkowo fotoksiążka online była dostępna w bardzo konkurencyjnej cenie, co również było dla mnie dosyć istotne, ponieważ postanowiłem przecież udostępnić swoje prace nieodpłatnie.


Na wstępie należy się zastanowić jaki program do fotoalbumu będzie najlepszy. Można na przykład skorzystać z programu Foto-projekt.

Bardzo odpowiadał mi fakt, że program automatycznie zmniejszał obraz do odpowiednich rozmiarów (tak aby pasował on do strony w książce) beż żadnych strat jakości. Przypadła mi również do gustu możliwość wybrania wymiarów fotoksiążki. Fotoksiążka zwykle kojarzyła mi się z formatem dużego zeszytu, jednak na stronie internetowej do wyboru było zdecydowanie więcej możliwości. Co ciekawe większy format wcale nie generował tak dużych kosztów, abym miał ich nie podobać, w związku z czym zdecydowałem się na album wielkości czterech normalnych kartek papieru oraz o grubości kilkudziesięciu stron. Jakość jego wykonania okazała się wspaniała, dzięki czemu mogłem bez wstydu przekazać swoje prace do lokalnych bibliotek oraz czytelni. Jestem bardzo zadowolony i z pewnością znów skorzystam z usług tej firmy.